S kódem "nmedical" máte na všechny výrobky značky N-Medical 15% slevu!

Co je to houba konjak a jak se vyrábí

Dlouho jsem zvažovala, jaké pleťové čistící houby konjak do e-shopu vybrat, až jsem narazila na ty nejlepší (samozřejmě). Jsou od jihokorejské firmy The Konjac Sponge Company, pyšní se nejedním oceněním, jsou extra jemné a 100% přírodní.

Nejprve si ale povězme, co to konjak je. U nás se objevil celkem nedávno a jeho popularita strmě roste, ačkoliv v Korei, Japonsku a Číně se používá již přes 1500 let v lékařství, jako zdravá potravina i v kosmetice, jejíž první užití bylo jako houba na citlivou pokožku miminek. Brambora konjak neboli Konnyaku je asijská trvalka, kterou můžete najít ve vyšších nadmořských výškách růst divoce. Mně vzhledem trochu připomíná avokádo.

 

Konjac obsahuje 97% vody, spoustu minerálů, nepatrně škrobu a málo kalorií. Rostlina je přirozeně alkalická, což přispívá správné rovnováze pleti. Prášek z usušeného kořene Glucomannan, někdy také nazývaný konjaková mouka, se používá ve zdravé výživě při hubnutí a snižování hladiny cholesterolu v krvi. Dále se díky vysokému obsahu vlákniny (až 90%) používá při zácpě. Je to také velmi ceněné prebiotikum, které pomáhá dobrým bakteriím (probiotikům) osídlovat naše střevo. 

 

Jak se z ní tedy houbička, kterou si čistímě pleť, vyrobí? Nejdřív mi přišlo, že je houba podobná lufě a kořen se prostě vysuší, ořeže do správného tvaru a je to. Ale tak to není. Usušený kořen se totiž namele na prášek, který se smíchá s vodou (a případně jíly), nalije do forem a pak speciální technologií (některé firmy je vaří, pak mrazí, některé nechávají ztuhnout, pak zmrazí) se docílí finálního výrobku. A právě podle použité technologie je rozdíl v jejich kvalitě a jemnosti. Houbičku konjak pak můžete použít na čištění pleti (verzi s červeným jílem i k mírné exfoliaci) s i bez čisticí kosmetiky. Houbičku stačí namočit, párkrát zmáčknout, aby změkla a můžete na ni bez problému nalít i pleťovou vodu, která se do ní nasákne a nesteče.

Houba konjak je jedinečná v tom, že nedrásá pokožku, ale přitom efektivně čistí póry. Mezi pokožkou a houbou se vytvoří tenký film vody, který umožní houbičce klouzat po pokožce, a proto ji nepoškrábe a nedráždí, i když tlačíte sebevíc.

V nabídce jsou houby konjak zcela čisté nebo s francouzskými jíly či s aktivním uhlím z bambusu, obojí ve dvou velikostech, z nichž větší jsou s praktickým věšáčkem. Ten se vážně hodí, protože jinak chodíte po koupelně a hledáte, kam byste hubku pověsili. Schne totiž poměrně dlouho. A prozradím vám, že se nabídka houbiček ještě rozroste o bylinné kousky ;). 

Konjakové houby od The Konjak Sponge Company jsou zcela bez chemikálií, barviv, konzervantů a jiných dráždivých látek. Jsou 100% biologicky rozložitelné, takže houbičku můžete s klidem pohřbít do kompostu. 

Mě si získala houbička s červeným jílem, jakou si vyberete vy?

 

Lenka

 

 

Použité zdroje:

1) http://www.konjacspongecompany.com/what-is-konjac

2) https://www.japanesekonjacsponge.com/pages/about-konjac

3) https://draxe.com/glucomannan/