Jak se vyznat v odstínech permanentních barev Herbatint

Váháte, který odstín si vybrat a nerozumíte, co které písmeno v názvu odstínu znamená? Pokusím se v tom udělat trochu jasno.

Herbatint vyrábí celkem 36 odstínů. Čím vyšší číslo barvy, tím je odstín světlejší (tedy kupříkladu 1N je černá, 9N blond). Písmeno pak značí řadu odstínu. 

 

Řada N - přírodní odstíny:

1N černá        

 

Řada C - popelavé odstíny:

     

 

Řada D - zlatavé odstíny:

  

 

Řada R - měděné (rezavé) odstíny: 

   

 

Řada DR - zlatavo-měděné odstíny:

 

 

Řada M - mahagonové odstíny:

 

 

Řada FF - módní odstíny:

   

 

Jak vyjde výsledná barva, velmi záleží na podkladové nebo přírozené barvě vlasů. Barvy Herbatint jsou přírodnější alternativou barev a nejde s nimi radikálně zesvětlit, maximálně o dva tři odstíny. Dle zpětné vazby od českých a slovenských zákaznic doporučujeme vybrat světlejší odstín, také už z toho důvodu, že obarvit na tmavší je vždy jednodušší, než naopak :). Navíc barva může chytat trochu jinak na vlasy barvené hennou, pokud není zcela vymytá či odrostlá. Henna totiž vlas obalí a barva se pak hůře dostává do struktury vlasu. 

S Herbatintem se také nemusíte bát experimentovat a vytvořit si svůj originální odstín. Můžete smíchat různé odstíny (nejen ze stejné řady), důležité je jen dodržet správný poměr barvicího gelu a vyvíjecí emulze, který musí být vždy 1:1. Tak například pokud chcete smíchat 40ml odstínu 7R a 20ml odstínu 6N, přidáte 40+20ml, tedy 60ml vyvíjecí emulze.

Přeji úspěšné barvení.


Lenka