Nezezelenají mi po Herbatintu vlasy?

Velice často se mě ptáte, jestli vám hennou barvené či chemicky odbarvené vlasy po aplikaci Herbatintu nezezelenají. Tak jsem se rozhodla napsat tento pidi článek.

Výrobce mě ujistil, že za bezmála padesát let své existence nezaznamenal případ, kdy by po aplikaci barev na vlasy Herbatint byly vlasy zelené.

 

Jaká jsou rizika, pokud máte vlasy barvené hennou?

Henna vlas obalí a barvě se pak hůře dostává do struktury vlasu. Výrobce doporučuje nechat vlasy nabarvené hennou odrůst. Ale komu se chce čekat, že, obzvlášť, pokud máte vlasy dlouhé. Je však dobré nechat hennu co nejvíce vymýt (pokud se vám z vlasů vymývá). To nejhorší, co se po aplikaci Herbatintu může stát je, že vám na henou barvené vlasy nechytne. Proto je třeba s tím trochu počítat. Ale měla jsem i případ zákaznice, které Herbatint obarvil vlasy podle jejich představ i pár dní po aplikaci henny. Velmi záleží na kvalitě henny.

Pokud máte vlasy barvené hennou a zároveň odrosty, měly byste také počítat s tím, že barva Herbatint může jinak obarvit odrosty (na kterých je přirozený odstín nebo šediny) a jinak zbytek vlasů s hennou. To "jinak" znamená, že bude rozdíl v barvě o jeden dva odstíny. 

Mohu Herbatintem barvit chemicky odbarvené vlasy?

Samozřejme. Jen počítejte s tím, že chemicky odbarvený vlas je velmi narušený a barvy pobere trochu více, takže může být výsledek trochu tmavší. Doporučuji vybrat světlejší odstín. Navíc případné ztmavování je u přírodnějších barev vždy snažší, než zesvětlování. 

Pokud si přesto nevíte rady, neváhejte mě kontaktovat ;). 

Krásné jarní dny,

 

Lenka