K objednávce nad 1.500Kč si nyní v košíku vyberte osvěžující ústní vodu Nordics!

Olej ze žraločích jater Immune Max a jeho efekt na alergii

Ve spolupráci s Regeneračním centrem alternativních metod v Praze (RCAM) přinášíme další článek o žraločím oleji - tentokrát o jeho působení na alergie.

Mezi lety 1922-1926 se zjistilo, že aktivní chemické látky v tuku ze žraločích jater jsou jiné, než klasické triglyceridy jako u ostatních ryb. Mají totiž v chemickém vzorci o jednu molekulu kyslíku více a tato látka se nazývá alkoxyglyceroly. Alkoxyglyceroly se začaly používat v medicíně počátkem padesátých let hlavně v oblasti onkologie. Zjistilo se, že tato látka je hlavně v kostní dřeni, slezině a játrech. 

Alergie, jak ji mnozí z vás znají, je přehnaná reakce na alergen a projevuje se zduřelými uzlinami, rýmou, pálením a slzením očí, problémy s průduškami až astmatickým záchvatem, ekzémy či bolestmi hlavy, které jsou výsledkem nadprodukce histaminu vytvářeného bílými krvinkami basofily.

Při oslabené imunitě, která při alergiích nastává, se při užívání žraločího oleje v organismu namnožují bílé krvinky neutrofily a redukují basofily a tím, laicky řečeno, nastartují imunitu. Jelikož žraločí olej působí jako přírodní antihistaminikum bez vedlejších účinků (např. zatížení jater a nadprodukcí kortizolu – stresového hormonu), může být užíván dlouhodobě a preventivně hlavně v jarních obdobích, kdy skvěle pomáhá zmírnit pylové a dýchací alergie. 

Zkušenosti RCAM s olejem ze žraločích jater na alergie jsou velice pozitivní. Ve většině případů dojde k velkému zlepšení či úplné eliminaci. V kombinaci s omega 3 olejem bylo zaznamenáno zlepšení i při astmatických záchvatech. Dávkování je hodně individuální, ale zpravidla fungují pro dospělého alergika 2 kapsle Immune Max - oleje ze žraločích jater 3x denně po dobu 10 dní, poté snížená dávka na 2x denně dvě kapsle a při cestě do přírody či při větší alergické reakci vzít ještě 2 kapsle navíc. Dětem RCAM doporučuje dávku poloviční. Když jsou projevy alergie silnější, je dobré kombinovat žraloka s olejem z tresčích jater (10-15ml). V RCAM zároveň každému alergikovi pro lepší účinky doporučují omezit alergeny ve stravě a to převážně lepek, laktózu a starší oříšky. 

Žraločí olej pomáhá také při poruše srážlivosti, vysokém cholesterolu i při zánětlivých stavech v kloubech, ale o tom si přečtete příště. Při koupi dvou balení kapslí Immune Max se žraločím olejem do konce dubna dostanete jedno balení zdarma. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení