S kódem "nmedical" máte na všechny výrobky značky N-Medical 15% slevu!

Olej ze žraločích jater Immune Max a jeho efekt na alergii

Ve spolupráci s Regeneračním centrem alternativních metod v Praze (RCAM) přinášíme další článek o žraločím oleji - tentokrát o jeho působení na alergie.

Mezi lety 1922-1926 se zjistilo, že aktivní chemické látky v tuku ze žraločích jater jsou jiné, než klasické triglyceridy jako u ostatních ryb. Mají totiž v chemickém vzorci o jednu molekulu kyslíku více a tato látka se nazývá alkoxyglyceroly. Alkoxyglyceroly se začaly používat v medicíně počátkem padesátých let hlavně v oblasti onkologie. Zjistilo se, že tato látka je hlavně v kostní dřeni, slezině a játrech. 

Alergie, jak ji mnozí z vás znají, je přehnaná reakce na alergen a projevuje se zduřelými uzlinami, rýmou, pálením a slzením očí, problémy s průduškami až astmatickým záchvatem, ekzémy či bolestmi hlavy, které jsou výsledkem nadprodukce histaminu vytvářeného bílými krvinkami basofily.

Při oslabené imunitě, která při alergiích nastává, se při užívání žraločího oleje v organismu namnožují bílé krvinky neutrofily a redukují basofily a tím, laicky řečeno, nastartují imunitu. Jelikož žraločí olej působí jako přírodní antihistaminikum bez vedlejších účinků (např. zatížení jater a nadprodukcí kortizolu – stresového hormonu), může být užíván dlouhodobě a preventivně hlavně v jarních obdobích, kdy skvěle pomáhá zmírnit pylové a dýchací alergie. 

Zkušenosti RCAM s olejem ze žraločích jater na alergie jsou velice pozitivní. Ve většině případů dojde k velkému zlepšení či úplné eliminaci. V kombinaci s omega 3 olejem bylo zaznamenáno zlepšení i při astmatických záchvatech. Dávkování je hodně individuální, ale zpravidla fungují pro dospělého alergika 2 kapsle Immune Max - oleje ze žraločích jater 3x denně po dobu 10 dní, poté snížená dávka na 2x denně dvě kapsle a při cestě do přírody či při větší alergické reakci vzít ještě 2 kapsle navíc. Dětem RCAM doporučuje dávku poloviční. Když jsou projevy alergie silnější, je dobré kombinovat žraloka s olejem z tresčích jater (10-15ml). V RCAM zároveň každému alergikovi pro lepší účinky doporučují omezit alergeny ve stravě a to převážně lepek, laktózu a starší oříšky. 

Žraločí olej pomáhá také při poruše srážlivosti, vysokém cholesterolu i při zánětlivých stavech v kloubech, ale o tom si přečtete příště. Při koupi dvou balení kapslí Immune Max se žraločím olejem do konce dubna dostanete jedno balení zdarma.